Targi na Medal

Podwójne „tak” dla innowacji

POLAGRA-PREMIERY 2018. Cztery dni światowych nowości w Poznaniu

Autor: Monika Rosmanowska 16 stycznia 2018

Jedno z najważniejszych wydarzeń branży rolniczej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 18 do 21 stycznia w Poznaniu będzie można zobaczyć najnowocześniejsze maszyny i urządzenia rolnicze oraz nowinki technologiczne z sektora agro. Najlepsze z nich otrzymały prestiżowe Złote Medale MTP. Laureatów w głosowaniu może wybrać każdy z nas.

POLAGRA-PREMIERY to oficjalna nazwa międzynarodowych targów rolniczych, które odbywają się w na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Swój udział w wydarzeniu potwierdziło około 400 producentów, dystrybutorów i dealerów. Ekspozycja będzie podzielona na trzy główne kategorie: technika, hodowla i uprawa.

– Każdy dzień będzie też dedykowany innym grupom. Pierwszy to dzień agrobiznesmena, czyli największych gospodarstw, dilerów i sklepów rolniczych. Drugi – dzień młodego rolnika, czyli wszystkich tych, którzy w przyszłości chcieliby zająć się rolnictwem. W sobotę i niedzielę zapraszamy wszystkich zainteresowanych – wylicza Jakub Patelka, dyrektor Targów POLAGRA-PREMIERY.

W halach targowych zobaczymy: traktory; kombajny; maszyny i urządzenia rolnicze wykorzystywane do transportu, uprawy, nawożenia, zraszania, ochrony i pielęgnacji roślin, siewu, sadzenia, zbioru; narzędzia ręczne; części zamienne czy urządzenia do naprawy i konserwacji sprzętu rolniczego.

Wśród prezentowanych nowości znajdzie się m.in. Fliegl Buffel – wydajny system tnąco-przeładunkowy, który pozwala zebrać ściętą paszę zielonkawą, a następnie pociąć ją, zmagazynować w buforze ładunkowym i przeładować na inny pojazd; TransFarmer – innowacyjna naczepa Fliegl’a sprawdzająca się zarówno na drogach, jak i użytkach polnych czy największy model ciągnika John Deere z nowej 4-gąsienicowej serii 9RX.

Pojawią się także stoiska z nasionami rolniczymi i ogrodniczymi, środkami ochrony roślin czy nawozami. Nie zabraknie też asortymentu z zakresu budownictwa wiejskiego, wyposażania stanowisk dla zwierząt, sprzętu zootechnicznego, weterynaryjnego czy aparatury kontrolno-pomiarowej oraz artykułów z kategorii bezpieczeństwa i higieny pracy dla właścicieli gospodarstw i hodowców.

Prestiżowe medale dla innowatorów

Poznańskie targi to nie tylko przegląd branżowych nowinek, ale również prezentacja innowacyjnych maszyn i najnowszych rozwiązań rolniczych wykorzystujących najwyższej klasy technologie. Wśród nich jest 27 produktów, które eksperci nagrodzili Złotymi Medalami MTP

Najwięcej prestiżowych wyróżnień zdobyły maszyny i urządzenia rolnicze, w tym m.in. CHRONO – technologia szybkiego siewu; ciągnik rolniczy John Deere serii 5R i kombajn zbożowy John Deere S780i (marka świętuje na targach 100 lat swoich ciągników); GateKeeper – oprogramowanie do zarządzania produkcją polową; moduł serwisu internetowego SatAgro służący do automatycznego tworzenia precyzyjnych map aplikacyjnych na podstawie zdjęć satelitarnych; SAATBAU Profit Manager – moduł kalkulacji zysków uprawy roślin i wsparcia sprzedaży produktów rolnych.

Wśród nagrodzonych roślin uprawnych znalazły się m.in. pszenica ozima – Belissa, groch siewny – odmiana ARWENA, odmiana kukurydzy CODIGIP czy pszenżyto ozime MELOMAN.

O tym, kto otrzyma dodatkowe wyróżnienie zdecydować może każdy z nas. Kolejny etap rywalizacji to Złoty Medal – Wybór Konsumentów, gdzie głosują internauci oraz goście targów.

Swój głos można oddać na stronie Złoty Medal MTP, a także w MTP za pomocą interaktywnych ekranów dotykowych dostępnych w przestrzeniach Strefy Mistrzów oraz za pośrednictwem mobilnego promotora Złotego Medalu

Głosować można do 21 lutego.

Złoty medal MTP to niezwykle cenna nagroda dla producentów. To nie tylko wyróżnienie samego produktu, ale też certyfikat wiarygodności firmy. O popularności nagrody świadczą liczby – od 2010 roku do konkursu zgłoszono 2,5 tys. innowacyjnych produktów.

Forum producentów i Strefa Nowoczesnej Gospodyni

Poznańskie Polagra – Premiery to nie tylko bogata baza produktowa, ale także mnóstwo wydarzeń towarzyszących.

Pomiędzy 18 a 21 stycznia warto odwiedzić Strefę Precyzyjnego Rolnictwa, gdzie będzie się można przekonać, jak nowe technologie zmieniają dzisiejsze rolnictwo. Drony śledzące pola, aplikacje do zarządzania gospodarstwem rolnym, systemy GPS ustawiające pracę maszyn rolniczych – to wszystko już dziś można zobaczyć na polskiej wsi.

W programie tegorocznych targów znalazły się też: konferencja „Bioenergia w rolnictwie”, wystąpienie Rafała Błachowskiego na temat błędów krytycznych obniżających zysk, Forum Producentów Zbóż i Kukurydzy oraz XII Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych, podczas którego wystąpi m.in. Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa i Ochrony Wsi.

Podczas Targów odbędą się również warsztaty „Jak współcześnie zwiększać efektywność przedsiębiorstwa zarówno w obszarach operacyjnych, jak i rynkowych?”.

– Dla agrobiznesmenów pierwszego dnia targów przygotowaliśmy szkolenia sprzedażowe z zakresu optymalizacji produkcji. Drugi dzień to forum zbożowe, rzepakowe, kukurydziane. W sobotę zaś wspólnie z Instytutem Zootechniki z Krakowa pochylimy się nad problemami hodowli, z którymi boryka się rynek – zapowiada Jakub Patelka.

Co roku dużą popularnością cieszy się również Strefa Nowoczesnej Gospodyni, dostępna tylko dla pań. To miejsce, gdzie organizatorzy zapewniają możliwość odpoczynku w przyjemnej atmosferze, a także interesujące warsztaty.

Więcej informacji na temat programu targów można znaleźć na www.polagra-premiery.pl

Poleć ten artykuł znajomym:
Udostępnij Tweetnij Wykop