Targi na Medal

Podwójne „tak” dla innowacji

Drzwi do Europy. Rodzinna fabryka z Kielecczyzny ma apetyt na zagranicę

Autor: Monika Rosmanowska 30 stycznia 2018

W niewielkiej miejscowości Czermno-Kolonia, położonej w województwie świętokrzyskim, przy drodze łączącej Końskie i Radomsko, powstają wysokiej klasy drzwi zewnętrzne. Produkuje je niewielka firma rodzinna. Cel? Podbój europejskich rynków! Z tą myślą powstała nazwa spółki ¬– Polstar Doors.

Pomysłodawcą i właścicielem firmy jest Tomasz Michalski. W 2013 roku – po latach przepracowanych w handlu stolarką budowlaną – wpadł na pomysł wybudowania w swojej rodzinnej miejscowości nowoczesnej fabryki drzwi i wypromowania nowej marki, która będzie synonimem jakości i niezawodności.

Przygotowania zajęły dwa lata. Fabrykę Polstar Doors, wyposażoną w nowoczesny park maszynowy, otwarto w połowie 2016 roku.

Dziś firma zatrudnia 70 pracowników, dając pracę ludziom z okolicznych miejscowości.

Jednak jak zapewnia Tomasz Michalski to wciąż dopiero początki.

– Z każdym dniem zbieramy nowe doświadczenia i budujemy zgrany zespół profesjonalistów. Czy bywa ciężko? Nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Na szczęście rozwój firmy daje dużą satysfakcję – zapewnia właściciel Polstar Doors.

7 dni i masz drzwi

Marka weszła na rynek po 16 miesiącach od otwarcia fabryki, czyli w październiku ubiegłego roku. Dlaczego zajęło to tak dużo czasu?

– Potrzebowaliśmy tego, by nabrać doświadczenia. To był też idealny moment na próby, testy i dopracowanie produktów z naszej oferty – tłumaczy Michalski.

To, co wyróżnia Polstar, to bardzo wysoka jakość oferowanych produktów, dzięki współpracy ze sprawdzonymi dostawcami oraz szybki – 7-dniowy – czas realizacji. To ostatnie w branży nie jest tak oczywiste, bo klienci na zamówiony towar mogą czekać nawet miesiąc. W przypadku Polstaru to niemożliwe.

Rodzinna firma może pochwalić się również szerokim wyborem drzwi oraz oklein w najróżniejszych kolorach. Klienci mają też możliwość dowolnej konfiguracji akcesoriów dodatkowych.

Specjaliści Polstar przy współpracy z naukowcami Politechniki Świętokrzyskiej opracowali także cztery szyte na miarę pakiety, w których znajdziemy drzwi o różnej grubości, rozmaitym wypełnieniu i akcesoriach, w tym drzwi dedykowane do budownictwa energooszczędnego.

Przemysł 4.0

Obecnie firma skupia się na intensywnym poszukiwaniu partnerów handlowych i tworzeniu sieci dystrybucji, a także pracuje nad nowymi produktami, myśląc o poszerzeniu oferty o stolarkę aluminiową.

Polstar otrzymał też niemal 10 mln zł unijnego dofinansowanie, zdobywając pierwsze miejsce w konkursie na innowacyjny produkt.

– Marzy mi się zbudowanie fabryki zgodnie z ideą przemysłu 4.0, co oznacza inteligentną produkcję IoT (w technologii Internetu rzeczy, gdzie poszczególne przedmioty mogą pośrednio lub bezpośrednio gromadzić, przetwarzać lub wymieniać dane – dop. red.), automatyczną linię wyposażoną w roboty i wykorzystanie technologii blockchain w przemyśle (autonomicznego i ultrabezpiecznego zarządzania zasobami w procesie produkcyjnym – dop. red.) – zdradza Tomasz Michalski.

Polstar na poznańskiej Budmie

Stoisko Polstaru jak i oferowane przez firmę innowacyjne produkty, będzie można zobaczyć podczas 27. Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, największych w tej części Europy targach profesjonalistów branży budowlanej. Impreza rozpoczyna się już 30 stycznia w Poznaniu i potrwa do 2 lutego.

Podczas targów dla architektów przygotowano Forum Architektury, które co roku gromadzi kilka tysięcy osób. Tegorocznymi gośćmi specjalnymi będą wielokrotnie wyróżniana prestiżowymi nagrodami holenderska pracownia MvRdV, autorzy poznańskiego Bałtyk Tower oraz Aranour Djalali, założyciel i dyrektor generalny pracowni DNA Barcelona Architects.

Równie ciekawie zapowiada się Strefa Design 4 Senses, czyli prezentacja najbardziej zmysłowych i niekonwencjonalnych rozwiązań architektonicznych z najwyższej półki produktowej.

Dla wykonawców, ale też inwestorów, sprzedawców i dystrybutorów organizatorzy przygotowali MONTERIADĘ, czyli interaktywne spotkanie z monterami, dystrybutorami stolarki oraz odbiorcami końcowymi. Podczas pokazów będzie się można przyjrzeć, jak wygląda prawidłowy montaż drzwi, okien, bram i osłon okiennych z wykorzystaniem nowoczesnych systemów montażowych, mocowań oraz narzędzi.

BUDMA to również mnóstwo wydarzeń towarzyszących. Już pierwszego dnia zaplanowano Forum Gospodarcze Budownictwa i Architektury oraz Dni Inżyniera Budownictwa, podczas których zostaną poruszone takie tematy, jak m.in. założenia programu „Krajowego Zasobu Nieruchomości", jakość przestrzeni publicznej w kontekście jej dostępności dla osób niepełnosprawnych czy wykruszanie się fachowców na polskim rynku budowlanym.

W tym roku BUDMIE towarzyszą również Międzynarodowe Targi Kominkowe – Kominki 2018 – jedyne targi branży kominkowej z możliwością przetestowania produktów i prezentowania w nich prawdziwego ognia. Kominki MTP

Podczas imprezy zadebiutują produkty po raz pierwszy prezentowane na polskim rynku lub wręcz przygotowane specjalnie na tegoroczne targi.

Drugim ważnym wydarzeniem połączonym z Budmą jest INTERMASZ – targi maszyn budowlanych, pojazdów i sprzętu specjalistycznego oraz INFRATEC – technologii i materiałów dla budownictwa infrastrukturalnego.

Podczas INTERMASZ w jednym miejscu swoje najnowsze produkty zaprezentują najważniejsze i najbardziej znane światowe marki.

To doskonała okazja by zapoznać się z rynkowymi nowościami dla specjalistów, firm budowlanych, drogowych, wyburzeniowych, żwirowni czy kopalni odkrywkowych.

Lista wystawców, jak i najciekawsze produkty można znaleźć na stronie dedykowanej wydarzeniu – http://www.intermasz.pl/pl/.

Złoty Medal dla najlepszych

Tradycyjnie już podczas BUDMY poznamy polskie premiery, a konsumenci wybiorą najlepszy produkt, nagradzając go Złotym Medalem. Na liście laureatów jest ponad 30 rozwiązań firm polskich, jak i zagranicznych. Złoty Medal MTP

Swój głos można oddać na stronie Złoty Medal MTP- głosowanie , a także w MTP za pomocą interaktywnych ekranów dotykowych dostępnych w przestrzeniach Strefy Mistrzów oraz za pośrednictwem mobilnego promotora Złotego Medalu.

Poleć ten artykuł znajomym:
Udostępnij Tweetnij Wykop