Targi na Medal

Podwójne „tak” dla innowacji

BUDMA w Poznaniu. Największe w tej części Europy święto profesjonalistów branży budowlanej

Autor: Monika Rosmanowska 30 stycznia 2018

Największa ekspozycja dachów, stolarki, podłóg, parkietów, rusztowań i szalunków… Do tego specjalne strefy dla projektantów i monterów. Przed nami najważniejsze targi budowlane w Polsce i tej części Europy. 30 stycznia najlepsi specjaliści w branży ruszają do Poznania w poszukiwaniu inspiracji.

Organizowane już po raz 27. Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA to przede wszystkim cztery główne salony tematyczne. W pierwszym znajdziemy największą w kraju ekspozycję producentów pokryć dachowych, akcesoriów i elewacji stalowych. W drugim – najnowszą ofertę uznanych marek okien, drzwi, bram i ogrodzeń. W kolejnych trendy w produkcji podłóg i parkietów, a także systemy montażu rusztowań i inne nowatorskie rozwiązania technologiczne.

Architektura dla zmysłów

Podczas targów handlowcy, wykonawcy, architekci i projektanci, a także inwestorzy mogą liczyć na dedykowane im wydarzenia.

Dystrybutorzy – na nawiązanie kontaktów biznesowych i przedstawienie oferty wykonawcom, kupcom oraz kadrze zarządzającej najbardziej perspektywicznych rynków eksportowych.

Dla architektów przygotowano Forum Architektury, które co roku gromadzi kilka tysięcy osób. Tegorocznymi gośćmi specjalnymi będą wielokrotnie wyróżniana prestiżowymi nagrodami holenderska pracownia MvRdV, autorzy poznańskiego Bałtyk Tower oraz Aranour Djalali, założyciel i dyrektor generalny pracowni DNA Barcelona Architects.

Dodatkowo specjaliści mogą wziąć udział w ArchiStradzie – prezentacji produktów i rozwiązań o unikatowym designie i 1m/ARCH, w czasie którego blisko 130 pracowni i biur architektonicznych zaprezentuje swoje projekty i realizacje.

Interesująco zapowiada się także Strefa Design 4 Senses, czyli prezentacja najbardziej zmysłowych i niekonwencjonalnych rozwiązań architektonicznych z najwyższej półki produktowej. Strefa Design 4 Senses to cztery przestrzenie: VisualStudio, TouchPoint, AudioZone oraz AromaSpot.

Dla wykonawców, ale też inwestorów, sprzedawców i dystrybutorów organizatorzy przygotowali MONTERIADĘ, czyli interaktywne spotkanie z monterami, dystrybutorami stolarki oraz odbiorcami końcowymi.

Podczas pokazów będzie można przyjrzeć się, jak wygląda prawidłowy montaż drzwi, okien, bram i osłon okiennych z wykorzystaniem nowoczesnych systemów montażowych, mocowań oraz narzędzi. Tegoroczna nowość to pokaz montażu rolet zewnętrznych wraz ze sterowaniem oraz regulacją okuć. Na licznych stoiskach interaktywnych fachowcy będą mogli też własnoręcznie przetestować prezentowany sprzęt i materiały.

Mistrzowscy dekarze

BUDMA to również mnóstwo wydarzeń towarzyszących. Już pierwszego dnia zaplanowano Forum Gospodarcze Budownictwa i Architektury oraz Dni Inżyniera Budownictwa, podczas których zostaną poruszone takie tematy, jak m.in. założenia programu "Krajowego Zasobu Nieruchomości", jakość przestrzeni publicznej w kontekście jej dostępności dla osób niepełnosprawnych czy wykruszanie się fachowców na polskim rynku budowlanym.

Na uwagę zasługują także m.in. IX Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy, które są równocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Młodych Parkieciarzy, XLVII Edycja Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia" czy konkurs "Szkice Architektoniczne" dla studentów kierunków architektonicznych.

Warto zajrzeć także do strefy marketingowej, gdzie specjaliści podpowiedzą, jak zwiększać efektywność przedsiębiorstwa zarówno w obszarach operacyjnych, jak i rynkowych; jak zbudować markę i zaplanować komunikację marketingową w branży budowlanej czy wreszcie jak zaaranżować punkt handlowy.

Złoty Medal dla najlepszych

Tradycyjnie już podczas BUDMY poznamy polskie premiery, a konsumenci wybiorą najlepszy produkt, nagradzając go Złotym Medalem. Na liście laureatów jest ponad 30 rozwiązań firm polskich, jak i zagranicznych Złoty Medal MTP- laureaci.

Wśród produktów nominowanych do tego prestiżowego wyróżnienia znalazły się m.in. blachodachówka "Ren", stworzona przez ekspertów z firmy Pruszyński z Warszawy, brama garażowa firmy Wiśniowski, dedykowana budownictwu renowacyjnemu, komplet bezpiecznej i energooszczędnej stolarki dla domu od firmy Krispol z Wrześni, innowacyjne markizy antysmogowe z Fakro czy urządzenia umożliwiające sterowanie automatyką domową firmy Chrono z Bydgoszczy.

O tym, kto otrzyma dodatkową nagrodę, zdecydować może każdy z nas. Kolejny etap rywalizacji to bowiem Złoty Medal – Wybór Konsumentów, gdzie głosują internauci oraz goście targów.

Swój głos można oddać na stronie Złoty Medal MTP, a także w MTP za pomocą interaktywnych ekranów dotykowych dostępnych w przestrzeniach Strefy Mistrzów oraz za pośrednictwem mobilnego promotora Złotego Medalu.

Organizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich Targi Budownictwa i Architektury BUDMA potrwają do 2 lutego. Więcej informacji oraz szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie na www.budma.pl.

Targi maszyn budowlanych i innowacyjnych kominków

BUDMA to jednak wydarzenie wyjątkowo rozbudowane i niejedyne, dla którego warto odwiedzić Poznań.

W tym roku towarzyszą im Międzynarodowe Targi Kominkowe – Kominki 2018, czyli jedyne targi branży kominkowej z możliwością przetestowania produktów i prezentowania w nich prawdziwego ognia (LINK http://kominki.mtp.pl/pl/).

Podczas imprezy zadebiutują produkty po raz pierwszy prezentowane na polskim rynku lub wręcz przygotowane specjalnie na tegoroczne targi. Wśród nich będą również te nagrodzone Złotym Medalem MTP – wyróżnieniem potwierdzającym ich innowacyjność, ekonomiczność i zaawansowanie technologiczne.

W czasie targów, w odpowiedzi na zmieniające się trendy rynkowe, po raz pierwszy zostanie przyznany także tytuł Eco-kominek+. Otrzyma go palenisko lub piecyk, które posiada parametry emisyjne jeszcze lepsze niż wymagane przez Ekoprojekt. Nie zabraknie również dyskusji na aktualne tematy branży.

Ciekawym wydarzeniem połączonym z BUDMĄ jest również INTERMASZ – targi maszyn budowlanych, pojazdów i sprzętu specjalistycznego i INFRATEC – technologii i materiałów dla budownictwa infrastrukturalnego.

Podczas INTERMASZ w jednym miejscu swoje najnowsze produkty zaprezentują najważniejsze i najbardziej znane światowe marki.

To doskonała okazja, by zapoznać się z rynkowymi nowościami dla specjalistów, firm budowlanych, drogowych, wyburzeniowych, żwirowni czy kopalni odkrywkowych, których przedstawiciele licznie przybywają do stolicy Wielkopolski. Co roku wydarzenie przyciąga do Poznania ponad 45 tys. osób! Tradycyjnie podczas INTERMARSZ przyznawane są również Złote Medale MTP, które w tym roku powędrują do Łazisk Górnych za koparkę obrotową Mecalac serii MWR i Ożarowa Mazowieckiego za minikoparkę gąsienicową Wacker Neuson ET 18.

Listę wystawców, jak i najciekawsze produkty można znaleźć na stronie dedykowanej wydarzeniu – http://www.intermasz.pl/pl/

Zarówno podczas targów Kominki, jak i INTERMARSZ, to klienci będą mogli nagrodzić najlepsze ich zdaniem rozwiązania i produkty. Zwycięzcy zostaną laureatami wyróżnienia Złoty Medal – Wybór Konsumentów. Głosować można podczas samej imprezy oraz przez Internet. Złoty Medal MTP-głosowanie

Poleć ten artykuł znajomym:
Udostępnij Tweetnij Wykop