Targi na Medal

Podwójne „tak” dla innowacji

To miejsce dla wszystkich, którzy chcą dobrze wyglądać na wiosnę. Poznań stolicą urody

Autor: Monika Rosmanowska 23 marca 2018

Najnowsze trendy, premiery produktów, konkursy i mistrzostwa, a także szkolenia i pokazy gwiazd. Oto największe wydarzenie branży fryzjersko-kosmetyczne w Polsce – targi LOOK oraz beautyVISION.

W weekend 24–25 marca w Poznaniu, podczas targów fryzjerskich LOOK i targów kosmetycznych beautyVISION, swoje produkty zaprezentuje blisko 250 wystawców. W jednym miejscu spotkają się przedstawiciele topowych marek z branży kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych (preparatów do włosów, wąsów i brody, wyrobów perukarskich, kosmetyków do makijażu czy stylizacji paznokci); producenci urządzeń do zabiegów kosmetycznych, w tym makijażu permanentnego, a także firmy ze specjalistycznym wyposażeniem do salonów, gabinetów odnowy i solariów.

Oba wydarzenia przyciągają też sławy. W ubiegłych latach gośćmi targów LOOK byli m.in. Maciej Maniewski, Andrzej Wierzbicki, Tomasz Schmidt.

Podczas poprzedniej edycji beautyVISION ze swoimi fanami spotkali się Rafał Jonkisz, Edyta Górniak, Margaret, Cleo, Michał Szpak, Agnieszka Kaczorowska, Rafał Maślak.

Mistrzowie nożyczek i pędzla

Tegoroczne targi LOOK odbywają się pod hasłem "Bądź najlepszy", stąd okazji do sprawdzenia umiejętności nie zabraknie.

Pierwszy dzień to kolejna już edycja Kreatora – jednego z najważniejszych konkursów fryzjerskich w kraju. Do tegorocznych tematów należą m.in. stylizacja zainspirowana twórczością Mondriana (kategoria New Look) czy "wpleć sznurek" (kategoria Art&Hair).

Fryzjerzy będą też mieli okazję dać upust swojej wyobraźni w kategorii Crazy Kids Hair oraz Forever Young 60+. Ważną częścią Kreatora jest konkurencja BeautyLIVE!, w której fryzjerzy losują na scenie modelki i przystępują do pracy bez wcześniejszego przygotowania.

25 marca fryzjerzy, barberzy oraz specjaliści od przedłużania i zagęszczania włosów powalczą także o tytuł Mistrza Polski Master of Beauty. Ich zadaniem będzie przygotowanie stylizacji w różnych tematach. Fryzjerzy będą mieli do wykonania m.in. fryzurę dzienną, wieczorową, z długich włosów, klasyczną, strukturalną z zarysem fal, ślubną czy awangardową.

Barberzy będą rywalizować w dwóch kategoriach: Old School oraz Free Style. Prestiżowy tytuł to jedna z najważniejszych nagród w branży.

Również beautyVISION to cały szereg konkursów: Mistrzostwa Polski w makijażu profesjonalnym, Mistrzostwa Nails Olympic Show – dla stylistów paznokci, Lash&Brow Championship – w zagęszczaniu i przedłużaniu rzęs oraz Międzynarodowe Mistrzostwa PM-u (makijażu permanentnego).

Beauty medaliści

Wśród tysięcy produktów prezentowanych na targowych stoiskach, szczególną uwagę trzeba zwrócić na nagrodzone Złotym Medalem MTP.

Za innowacyjne rozwiązania i zastosowanie najnowszych technologii, a także za wysoką jakość jury wyróżniło pięć produktów prezentowanych na beautyVISION. Są to: Airless – linia pigmentów do makijażu permanentnego; baza samopoziomująca Semilac Extend Base, wyrównująca płytkę paznokcia; Bielenda Professional Essence of Asia – dla skóry walczącej z przewlekłym stanem zapalnym; laser Elise do wykonywania zabiegów plazmą, która jest dziś jedną z najefektywniejszych terapii przeciwzmarszczkowych oraz jedyną przynoszącą wymierne rezultaty w korekcji opadającej powieki oraz Perfect Liner Diva Beauty – urządzenie do profesjonalnego makijażu permanentnego.

Szkoła mistrzów strzyżenia

Targi to również dobra okazja, by wymienić się wiedzą i doświadczeniem, a także zdobyć nowe umiejętności. Warto zajrzeć do Hair School, otwartej przestrzeni, w której będą się odbywały wykłady, prezentacje technik strzyżenia i trendów we fryzjerstwie.

Słuchaczem szkoły może zostać każdy. Pokazy są bezpłatne, nie trzeba się na nie specjalnie zapisywać. Najnowsze trendy w cięciu i koloryzacji zobaczymy zaś na scenie głównej oraz na szkoleniach Look and Learn.

W przestrzeni targów beautyVISION na spragnionych wiedzy czeka Speakers’ Corner. Tu będą prezentowane innowacyjne zabiegi kosmetyczne, a także będzie można wziąć udział w Kongresie Kosmetologicznym i wykładach na temat kosmetologii czy zarządzania salonem oraz w warsztatach podologicznych.

Więcej informacji na Look oraz Beauty Vision .

Poleć ten artykuł znajomym:
Udostępnij Tweetnij Wykop