Targi na Medal

Podwójne „tak” dla innowacji

Targi pasjonatów sportu. Największe takie wydarzenie w tej części Europy

Autor: Monika Rosmanowska 21 maja 2018

Możliwości, nie ograniczenia – to hasło tegorocznych targów FIT-EXPO w stolicy Wielkopolski. Pomiędzy 25-27 maja w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich, będziemy można zobaczyć i przetestować najnowsze rozwiązania dla początkujących jak i profesjonalnych miłośników treningów i fanów sportu.

– Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, jeśli chodzi o liczbę i różnorodność wydarzeń sportowych, kierowanych do osób niekoniecznie związanych zawodowo ze sportem. Większość imprez organizujemy po raz pierwszy. Można więc powiedzieć, że mimo że jest to już trzynasta edycja targów, to w tym roku będą one miały swój drugi debiut, zyskując nową, świeżą odsłonę – zachęca do udziału Agnieszka Glamowska, dyrektorka FIT-EXPO.

Premiery dla tych, którzy kochają treningi

Stoiska w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich wypełni profesjonalny sprzęt, w tym m.in. sprzęt cardio, rehabilitacyjny i rowery treningowe; akcesoria dla kadry instruktorskiej; urządzenia dla siłowni, które wytrzymają wiele ciężkich treningów; odzież i obuwie sportowe; odżywki i suplementy dla sportowców czy zioła i środki odchudzające.

Nie zabraknie też informacji o nowoczesnych narzędziach, wspomagających zarządzanie klubami fitness, w tym o systemach rezerwacji czy innych praktycznych rozwiązaniach sprawdzających się w siłowniach, klubach fitness czy mniejszych studiach.

Profesjonaliści branży fitness jak co roku mogą wymienić się doświadczeniami podczas Kongresu FIT-EXPO Trendy i Innowacje. Podczas wykładów i prelekcji będzie mowa m.in. o tym, jak skutecznie mierzyć sprzedaż w klubie fitness, jak nią zarządzać oraz co wpływa na lojalność klienta i jak ją kształtować z korzyścią dla klubu.

Instruktorzy, trenerzy personalni i sportowcy mogą też osobiście wypróbować najnowsze treningi i ćwiczenia podczas konwencji EU4YA by tiguar. W specjalnie przygotowanych przestrzeniach do ćwiczeń na zainteresowanych czeka w sumie ponad sto najróżniejszych zajęć.

Na oba wydarzenia można się zarejestrować na stronie www.fitness.mtp.pl .

CrossFit na wózku

Program targów wypełnią także sportowe atrakcje. Ciekawie zapowiada się nietypowy Bieg o Puchar FIT-EXPO 2018 (26.05). Jego trasa prowadzi przez targowe pawilony, schody i krużganki. W sumie ok. 5 km. Bieg współorganizuje Przemysław Walewski specjalizujący się w podobnych imprezach. To on zorganizował m.in. Bieg Czekoladowy, duathlon czy Bieg po schodach w Collegium Altum na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Niezapomnianych wrażeń dostarczą organizowane po raz pierwszy w Poznaniu, VIII Mistrzostwa Polski Dzieci w Fitness (26-27.05), będące równocześnie eliminacjami do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w czerwcu na Słowacji.

Warto też odwiedzić Strefę Funkcjonalną, której towarzyszy hasło PR Day, czyli doskonale znane miłośnikom CrossFitu – Personal Record.

Zainteresowani mogą wziąć udział w specjalnych 90-minutowych blokach treningowych, gdzie pod okiem trenera będą mogli przygotować się do pobicia swojego dotychczasowego rekordu. Co ciekawe w zawodach crossfitowych Battle of Iron Wheels zmierzą się osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Miłośnicy boksu nie mogą z kolei przegapić Poznań Fight Show. W sparingach bokserskich zmierzą się początkujący i zaawansowani zawodnicy. Walki będą się toczyć równolegle na dwóch ringach. Każda z nich rozegra się podczas dwóch 2-minutowych rund.

Organizatorzy zapraszają również na pokazowy trening komandosów z FORMOZY, pokazy szermierki i wiele innych wydarzeń. Szczegółowy program można znaleźć na www.fitness.mtp.pl, a więcej informacji na Facebooku: www.facebook.com/aktywnie365 {:external}.

Poleć ten artykuł znajomym:
Udostępnij Tweetnij Wykop