Targi na Medal

Podwójne „tak” dla innowacji

Największy salon motoryzacyjny w Polsce. Samochody, które można zobaczyć tylko w Poznaniu

Autor: Monika Rosmanowska 3 kwietnia 2018

Prawie 500 wystawców, kilkadziesiąt premier. To największe targi motoryzacyjne w Polsce – Poznań Motor Show 2018 i towarzyszące im Targi Techniki Motoryzacyjnej TTM. To jedyna okazja zobaczyć auta koncepcyjne, które dopiero wyjadą na drogi. PMS jest również miejscem, gdzie znacznie taniej można kupić sprzęt niezbędny w naprawie i diagnostyce samochodu, motocykla czy ciężarówki.

Od 5 do 8 kwietnia na zwiedzających Poznań Motor Show czekają najlepsze motoryzacyjne marki ulokowane w czterech salonach tematycznych: samochodowym, motocyklowym, caravaningowym i ciężarowym. Wśród nich zaplanowano ponad 60 motoryzacyjnych premier i pojazdów koncepcyjnych, m.in. Volkswagen Group Polska, BMW, Mercedes-Benz, Mazda, Skoda. Podczas targów poznamy też zwycięzców polskiej odsłony ogólnoświatowego plebiscytu Best Cars 2018.

– Ta edycja zapowiada się rekordowo pod każdym względem zarówno motoryzacyjnych premier, jak i zaangażowania central importerskich. Motywem przewodnim tegorocznych targów jest hasło ”Motoryzacja Jutra”, co przełoży się na liczbę prezentowanych pojazdów koncepcyjnych i tych z napędami alternatywnymi, które bez wątpienia są przyszłością motoryzacji – zdradza Tomasz Kobierski, wiceprezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Ciągnik z Gwiezdnych Wojen

To, co poza premierami przyciąga na Poznań Motor Show to przede wszystkim atrakcje: tory offroadowe, tuning samochodowy w najlepszym wydaniu czy spotkania z najpopularniejszymi wideo blogerami motoryzacyjnymi oraz gwiazdami TVN Turbo.

Wiernych fanów mają widowiskowe Stunt Wars Poland, międzynarodowe zawody stunt ridingu, czyli freestylu motocyklowego. Na starcie zamelduje się m.in. mistrz świata Marcin "Korzeń” Głowacki.

Trudno będzie też oderwać oczy od customowych motocykli – zmodyfikowanych Harley’ów czy modeli o szczególnym lakierowaniu i wzornictwie, prezentowanych podczas Custom Motor Show. Długie kolejki ustawiają się co roku także przed wejściem do strefy Motor Show Truck. I trudno się temu dziwić, bo jest to jedyna okazja, by zobaczyć najpiękniejsze tuningowane ciężarówki, prawdziwe "dzieła sztuki” na kołach.

Jedną z atrakcji będzie ciągnik siodłowy DAF wykorzystujący motywy z filmy „Alien” oraz doskonale znany miłośnikom "Gwiezdnych wojen” ciągnik siodłowy DAF "Vader”.

Przy okazji swoją premierę będzie miało również Volvo GOWOLNI z naczepą – zestaw ma długość 17 metrów.

Kolejny punkt obowiązkowy? Zlot camperów, na którym pojawi się aż 85 załóg. Zainteresowani będą mogli nie tylko zajrzeć do wakacyjnych samochodów, ale także porozmawiać o doświadczeniach z tym związanych z ich właścicielami. To tak naprawdę jedna z niewielu okazji, by bliżej przyjrzeć się tym samochodom.

Innowacyjne produkty w niższych cenach

Po dwuletniej przerwie do hal MTP wracają Targi Techniki Motoryzacyjnej TTM, na których swoje produkty, oprogramowanie i innowacyjne technologie niezbędne w nowoczesnych warsztatach samochodowych, stacjach obsługi, kontroli pojazdów czy myjniach zaprezentują firmy z branży mechaniki pojazdowej z Polski, Włoch, Niemiec, Słowenii, Chin, Tajwanu czy Korei Południowej.

Spośród 300 nowości – narzędzi, maszyn i specjalistycznego oprogramowania – prestiżowym Złotym Medalem MTP za innowacyjne rozwiązania zostało nagrodzonych 17 produktów.

Wśród nich jest m.in. bezprzewodowy i wielofunkcyjny ekran dotykowy służący do sterowania linią diagnostyczną; Etrusk – urządzenia, które po zamontowaniu wewnątrz pojazdu pozwala na monitorowanie jego stanu technicznego w trasie i zarządzania tachografem czy pierwsza w Polsce wydajna i energooszczędna lampa wykorzystująca światło laserowe.

Co ważne, wiele premierowych produktów będzie można kupić na targach w atrakcyjnych cenach.

Jednym z ważnych wydarzeń TTM jest "Żywy warsztat", czyli interaktywna ekspozycja, na której praktycy prezentują najnowsze narzędzia i urządzenia będące na wyposażeniu warsztatu samochodowego. Tu goście imprezy mogą się z bliska przyjrzeć się jak serwisanci pracują przy naprawach blacharskich, ogumieniu czy kompleksowej diagnostyce układu wtryskowego, a nawet na moment zastąpić ich przy wyważarce kół czy maszynie polerskiej.

200 tysięcy do wygrania

Poznań Motor Show i Targi Techniki Motoryzacyjnej TTM to także liczne zmagania konkursowe. Przed nami m.in. finał VII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Najlepsi uczniowie ze szkół kształcących w tym zawodzie zmierzą się m.in. w zadaniach związanych z serwisowaniem pojazdów ciężarowych.

Po raz 24. odbędzie się również Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, w którym biorą udział uczniowie szkół o profilu samochodowym z całej Polski. Walczą o atrakcyjne nagrody, których wartość sięga łącznie około 200 tys. zł. Do szkół zwycięzców trafiają montażownice, wyważarki, prostowarki do felg czy wyposażenie szkoleniowe.

Więcej informacji o targach oraz szczegółowych program obu imprez można znaleźć na stronach: www.motorshow.pl oraz www.ttm.mtp.pl .

Poleć ten artykuł znajomym:
Udostępnij Tweetnij Wykop