Targi na Medal

Podwójne „tak” dla innowacji

Największe w tej części Europy spotkanie branży medycznej. Najlepsi specjaliści i innowacyjne rozwiązania

Autor: Monika Rosmanowska 12 marca 2018

Polska jest jednym z największych importerów sprzętu medycznego na świecie. W ubiegłym roku na zakupy wydaliśmy ponad 4,2 mld dolarów. Równie dużo eksportujemy, bo za granicę wysłaliśmy sprzęt o wartości ponad 3,2 mld zł. Czym chcemy zaskoczyć świat? Przekonamy się 15–17 marca podczas targów SALMED w Poznaniu.

Rosnący eksport, głównie na rynki: niemiecki, amerykański, brytyjski i włoski, oraz malejący import to dobra wiadomość dla polskiej gospodarki. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i systemów informatycznych – polska branża medyczna staje się coraz bardziej konkurencyjna.

Przychody 150 firm w ciągu pięciu ostatnich lat wzrosły o 21,3 proc., a zysk odnotowuje ponad 76 proc. podmiotów. Jeszcze lepszymi wynikami mogą się pochwalić dystrybutorzy sprzętu. Przychody 160 badanych firm od 2011 roku wzrosły aż o 32,5 proc., a rentowność osiąga 85 proc. z nich.

To, że branża ma się coraz lepiej, potwierdzają 27. Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED, najbardziej wyczekiwane wydarzenie branży medycznej. Co dwa lata w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich gromadzą się dziesiątki wystawców (obecnie będzie ich 190) i tysiące odwiedzających.

Po medyczne premiery do Poznania

SALMED to jedyna tego rodzaju platforma wymiany wiedzy i doświadczeń ekspertów zawodowo związanych z branżą medyczną. Do Poznania między 15 a 17 marca przyjeżdżają m.in. menadżerowie służby zdrowia, kadra zarządzająca placówkami medycznymi, lekarze, diagności laboratoryjni, rehabilitanci, ratownicy medyczni oraz pielęgniarki i położne. Tu szukają inspiracji.

Na stoiskach w halach targowych swoje najnowsze rozwiązania prezentują największe polskie i zagraniczne firmy. Wśród promowanego sprzętu są m.in. aparatura i instrumenty medyczne, wyposażenie szpitali, klinik i gabinetów medycznych, w tym meble, sprzęt medyczny jednorazowego użytku, sprzęt laboratoryjny, rehabilitacyjny, fizjoterapeutyczny, wykorzystywany w medycynie ratunkowej i ratownictwie oraz rozwiązania z zakresu technik komunikacji i informacji.

Kluczem do sukcesu są premiery – blisko 100 nowości oraz produkty nagrodzone Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W tym roku za innowacyjne rozwiązania i zastosowanie najnowszych technologii i wysoką jakość jury nagrodziło osiem produktów. Są to: rejestrator AsPect do zapisu badania EKG; wszechstronne łóżko szpitalne Deka; elektryczna wytwornica pary czystej typu EKP XC wykorzystywana w sterylizacji medycznej; Evario – nowoczesne łóżko kliniczne do wszystkich oddziałów szpitalnych; laser Fotona, innowacyjny aparat do zabiegów laserowych; system ergospirometryczny BTL CardioPoint CPET, umożliwiający diagnozowanie układu krążenia i oddechowego podczas wysiłku oraz Teddy Bed – łóżko młodzieżowe na oddziały szpitalne.

Drugą i równie cenną nagrodę mogą przyznać również klienci odwiedzający targi. To Złoty Medal Wybór Konsumenta. Głosować na najlepsze produkty targowe można na stronie Złoty Medal lub w Strefie Mistrzów w pawilonie 7.

Wykłady i szkolenia

Targi SALMED to nie tylko oferta sprzętu, lecz także wykłady, warsztaty, seminaria, konferencje, spotkania biznesowe i szkolenia na temat zarządzania, medycyny ratunkowej, architektury przestrzeni szpitalnych, rehabilitacji, pielęgniarstwa czy najnowszych technologii i narzędzi IT stosowanych w medycynie.

Zainteresowani będą dyskutować m.in. o rehabilitacji osób niepełnosprawnych, stanie diagnostyki laboratoryjnej w Polsce, roli inżyniera medycznego w ochronie zdrowia, odpowiedzialności zawodowej czy nowych rozporządzeniach unijnych dotyczących wyrobów medycznych, w tym do diagnostyki in vitro. Wezmą też udział w Kursie Ratownika Tlenowego czy warsztatach skutecznej komunikacji marketingowej placówki służby zdrowia.

Więcej informacji i szczegółowy program targów na stronie Salmed

Poleć ten artykuł znajomym:
Udostępnij Tweetnij Wykop