Targi na Medal

Podwójne „tak” dla innowacji

Największe targi turystyczne w Polsce. Oferty, które znajdziesz tylko w Poznaniu

Autor: Monika Rosmanowska 5 lutego 2018

Katarzyna Pakosińska, Adam Wajrak, Jacek Hugo-Bader i Jarosław Kuźniar to najważniejsi goście targów turystycznych Tour Salon w Poznaniu. Stolica Wielkopolski to zaś najlepsze miejsce, aby zaplanować wyjazd – niezależnie od tego, czy ma być to wyprawa życia, czy weekendowy rajd po Polsce.

Od 9 do 11 lutego w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można zaplanować niejedną podróż. Mogą to być krótkie wakacje, ale również podróż na wiele tygodni …

Pomoże nam w tym ponad 40 wystawców z Polski i zagranicy. Na ich stoiskach znajdziemy mnóstwo inspiracji. Urokliwe i często nieodkryte miejsca w kraju, ale też egzotyczne i dalekie krainy, odmienne kultury i tradycje z całego świata. Do tego propozycje dla aktywnych, lubiących wypoczynek na wsi, kolonie i obozy dla dzieci, pobyty w sanatoriach i parkach rozrywki. Tu każdy – seniorzy, rodzice z dziećmi, młodzież czy globtroterzy – znajdzie ofertę szytą na miarę.

Tour Salon to także specjalna propozycja dla szkół.

W piątek 9 lutego organizatorzy przygotowali dla uczniów interaktywne zajęcia z historii na temat Powstania Wielkopolskiego i Fortów Poznańskich, biologii (na specjalnym stoisku poznańskiego zoo) czy geografii z prezentacją krajów z całego świata i wycieczką do wioski indiańskiej.

Od Puszczy Białowieskiej po Gruzję

Tour Salon to nie tylko niepowtarzalne oferty wyjazdów, ale również możliwość spotkania ze słynnymi podróżnikami.

Adam Wajrak, dziennikarz i ekolog, opowie o dziewiczej Puszczy Białowieskiej.

Jarosław Kuźniar, dziennikarz m.in. TVN i TVN24, wyjaśni na bazie własnych doświadczeń, jak podróżować świadomie, by naszym celem była nie tylko zabawa, ale również wiedza.

Z kolei Jacek Hugo-Bader, który od lat odkrywa, także dla swoich czytelników, kraje byłego Związku Radzieckiego, przedstawi miejsca i ludzi, których spotkał podczas wojaży.

Natomiast rozkochana w Gruzji Katarzyna Pakosińska, artystka kabaretowa, spróbuje zachęcić do poznania Kaukazu Południowego.

Hulajnogą przez Arabię

Doświadczenia podróżników uzupełnią relacje blogerów, którzy już po raz czwarty wezmą udział w Tour Salon Blog Meeting. Z wystawcami, ale też swoimi czytelnikami i tymi, którzy są zainteresowani pisaniem własnych relacji z podróży spotkają się Kamila i Paweł, autorzy bloga Ready for Boarding.

Ciekawy sposób na zwiedzanie Polski zaprezentuje Daria Strączyńska, autorka bloga Poboczem drogi. Daria uprawia aktywną turystykę przyrodniczą – birdwatching. Podczas Tour Salonu opowie, czym jest jej pasja obserwowania przyrody i jak się do tego zabrać.

Kilka słów dorzucą też finaliści Festiwalu Podróżniczego "Śladami Marzeń". Organizatorzy – Tomek i Jaśmina Labusowie – spośród wielu zgłoszeń wybrali 15 osób, które opowiedzą o swojej podróży. Razem z nimi wybierzemy się m.in. na Dziki Zachód, przemierzymy hulajnogą Arabię, odwiedzimy ginące plemiona Papui Zachodniej i spojrzymy na Gwatemalę, Honduras i Iran kobiecym okiem. Zobaczymy także zapis niezwykłej wyprawy z Ziemi Ognistej na Alaskę dwójki przyjaciół poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Nagrody dla gości, którzy odwiedzą targi

Podczas targów Tour Salon można również wygrać podróż marzeń. Operator turystyczny Tourasia Polska ufundował tygodniowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu w Tajlandii.

Każdy, kto odwiedzi hale MTP ma też szansę wygrać bilety do parków rozrywki w Europie, a nawet weekendowy nocleg dla całej rodziny w domku na drzewie w parku przyrody i przygody w Niemczech.

Szczegółowy program Tour Salon można znaleźć na stronie: www.tour-salon.pl.

Od soboty równolegle z targami turystycznymi zaplanowano również targi wędkarskie – Rybomania , targi myślistwa i strzelectwa – Knieje , sprzętu pływającego i sportów wodnych – Boatex oraz Survival Force Expo – targi militariów i outdooru.

Medale dla najlepszych produktów

Międzynarodowe Targi Poznańskie są liderem polskiego przemysłu targowego i organizatorem ponad 100 imprez targowych, odbywających się co roku lub co dwa lata.

Rocznie gromadzą ok. 10 tys. wystawców i kilkaset tysięcy zwiedzających z kraju i ze świata. Pod względem posiadanej infrastruktury (212,5 ha powierzchni i 17 pawilonów) znajdują się na 25. miejscu wśród europejskich ośrodków targowych.

Znakiem rozpoznawczym MTP jest prestiżowe wyróżnienie targowe – Złoty Medal MTP. Co roku w konkursie tym startuje ok. 500 produktów z najróżniejszych branż. Najbardziej nowoczesne i innowacyjne rozwiązania eksperci nagradzają Złotym Medalem, potwierdzając doskonałość produktu i dając firmie wiarygodne narzędzie do promocji na rynku, a klientom informację, że nagrodzony produkt jest godny uwagi.

Swój głos na najlepszy produkt oddają też konsumenci.

Głosowanie odbywa się na stronie Złoty Medal MTP , a także podczas samych targów za pomocą interaktywnych ekranów dotykowych dostępnych w przestrzeniach Strefy Mistrzów oraz mobilnego promotora Złotego Medalu.

Tak było w zeszłym roku:

Poleć ten artykuł znajomym:
Udostępnij Tweetnij Wykop