Targi na Medal

Podwójne „tak” dla innowacji

Największe targi optyczne w tej części Europy. Ponad 150 największych wystawców z całego świata

Autor: Monika Rosmanowska 7 listopada 2018

Ponad połowa Polaków ma wadę wzroku. Około 20 mln używa okularów, a ponad milion soczewek kontaktowych. Rośnie świadomość na temat chorób i wad wzroku, a wraz z nią wartość rynku optycznego. O wyzwaniach czekających branżę, najnowszych produktach i technologiach będzie można porozmawiać w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich w stolicy Wielkopolski.

W całym kraju funkcjonuje ponad 3 tys. salonów optycznych, które oferują dostęp do produktów: oprawek i soczewek okularowych, soczewek kontaktowych, płynów czy innych akcesoriów renomowanych firm z całego świata.

23-24 listopada w Poznaniu spotkają się producenci i dystrybutorzy, właściciele i menedżerowie salonów optycznych, optycy i optometryści, a także przedstawiciele środowiska naukowego.

Na VI Targach Optycznych „Optyka”, których współorganizatorem jest Krajowa Rzemieślnicza Izba Optyczna (LINK: http://www.krio.org.pl), niemal 150 wystawców z całego świata zaprezentuje ok. 450 marek produktów: opraw okularowych, szkieł, soczewek kontaktowych, środków do pielęgnacji soczewek okularowych i kontaktowych, pomocy dla słabowidzących, akcesoriów do okularów, a także instrumentów i urządzeń optycznych i optometrycznych oraz wyposażenie salonów i zakładów optycznych.

Produkty nagrodzone Złotym Medalem

Wśród prezentowanych produktów są te wyróżnione Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich, prestiżową nagrodą za innowacyjność i najwyższą jakość.

Eksperci docenili wielofunkcyjny automat szlifierski (Poland Optical), który jest w stanie odwzorować kształt każdego rodzaju opraw; oprawę kobiecą Wonder (VN GROUP Violetta Nowak), jednocześnie futurystyczną i retro; progresywne soczewki okularowe EGO Pro X (Szajna Laboratorium Optyczne); automat Mr Blue 2.0 Sun&Sport, który jest w stanie poradzić sobie z każdą soczewką (Essilor Polonia); soczewki okularowe Nikon Presio Master Infinite (JZO) oraz Sync III, zapewniające komfortowe widzenie w cyfrowym świecie (Hoya Lens Poland); soczewki progresywne Varilux X (Essilor Polonia) oraz soczewki Zeiss UVProtect (Carl ZEISS), zapewniające pełną ochronę przed słońcem.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest natomiast Carrera HyperFit 5046/s. To ramki dopasowane anatomiczne - dzięki gumowym zawiasom – do każdego kształtu głowy. Konstrukcja pozwala również na owinięcie okularów wokół szyi, kiedy nie używane. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane osobom aktywnym. Czy to jednak jest najlepszy produkt Targów Optycznych?

Teraz zdecydują o tym konsumenci, którzy na najlepszy produkt mogą głosować na stronie www.zlotymedal.mtp.pl oraz w czasie targów na specjalnie przygotowanych stoiskach – w tzw. Strefach Mistrzów.

Światło a sprzedaż

O trendach w branży optycznej będzie można porozmawiać w specjalnej strefie Speakers’ Corner. Producenci i dystrybutorzy będą rozmawiać m.in. na temat wykorzystania Facebooka w promocji salonu optycznego, wyzwaniach europejskiego rynku, światła widzialnego oraz UV i ich wzajemnego wpływu na nasze oczy. Dr Marek Borowiński będzie mówił m.in. o mowie ciała w praktyce, technikach negocjacji w biznesie czy psychologii koloru w komunikacji marketingowej.

A we Wzorcowym Salonie Optycznym poznamy techniki ustawienia światła i doboru kolorystyki, które eksponują produkty i wspierają ich sprzedaż.

Targi to także okazja do tego, by zapoznać się z osiągnięciami świata nauki. W pierwszym dniu wydarzeniu odbędzie się konferencja na temat najnowszych badań nad zjawiskiem krótkowzroczności. Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objął Wydział Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Planując pobyt na targach nie można też nie skorzystać z bezpłatnych warsztatów z Olafem Tabaczyńskim, stylistą opraw okularowych. Ekspert zaprezentuje jedną z dziesięciu technik doboru opraw – technikę pigmentacyjną kolorową z użyciem kół kolorystycznych.

Więcej informacji na temat targów można znaleźć na stronie www.targioptyka.mtp.pl .

Poleć ten artykuł znajomym:
Udostępnij Tweetnij Wykop