Targi na Medal

Podwójne „tak” dla innowacji

Jak zabezpieczyć swój dom? Najnowsze rozwiązania i największe spotkanie specjalistów z branży

Autor: Monika Rosmanowska 18 kwietnia 2018

Targi Securex to największe spotkanie specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem w tej części Europy i doskonałe miejsce, by poznać nowości i innowacyjne rozwiązania, także te nagradzane Złotym Medalem.

Organizatorzy Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX 2018, które potrwają od 23 do 26 kwietnia spodziewają się udziału 30 tysięcy fachowców z kraju i zagranicy, w tym m.in. elektroinstalatorów, instalatorów alarmów, systemów alarmowych, wykonawców zabezpieczeń, specjalistów IT, przedstawicieli służb mundurowych, projektantów instalacji elektrycznych, architektów, inwestorów, czy firm ochroniarskich.

Kryptonim Vinci - Czy można ukraść ”Damę z gronosjatem”? Wydarzenia na żywo podczas targów

W trakcie tegorocznych Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX 2018 Polska Izba Ochrony wraz z MTP przygotowują pokaz specjalny. Ma on na celu zademonstrowanie, w atrakcyjnej formie ”na żywo”, praktycznego wykorzystania nowoczesnych systemów i urządzeń zabezpieczenia technicznego wpierających ochronę fizyczną. „Dama z gronostajem” – to wokół tego dzieła zaaranżowana zostanie jedna z akcji pokazująca możliwości zastosowania analityki obrazów w ochronie wartościowych przedmiotów, zastosowanie prewencyjne głośników IP, możliwości zastosowania systemu opartego na beaconach w ochronie przedmiotów wartościowych, czy sprawności grupy interwencyjnej w ujęciu sprawców przestępstwa.

Podczas SECUREX 2018 będzie można zobaczyć również sprawność grupy interwencyjnej w ujęciu sprawców kradzieży, a poznańska policja zmierzy się z napadem na konwój bankowy.

Codziennie w powietrze będzie się wzbijał dron z dualną kamerą termowizyjną – każdy z gości będzie mógł sprawdzić jak działa i czemu może służyć to urządzenie.

Podczas targów warto odwiedzić także wystawę Poznań Media Expo. Tu będzie można dopytać o działania rządu na rzecz cyfryzacji kraju, a także zobaczyć urządzenia i nowe technologie telewizyjne oraz sprawdzić, jak wygląda projektowanie i zakładanie instalacji teletechnicznych w budynkach.

Warto zajrzeć również do Parku Mistrzostw, gdzie będą się rozgrywać VI Mistrzostwa Polski Instalatorów Systemów Alarmowych.

SMART SECUREX

SECUREX to także szereg konferencji i szkoleń, w tym m.in. konferencja ”Smart City Conf – Expo” na temat nowoczesnych rozwiązań przydatnych samorządowcom, ludziom biznesu i nauki wdrożyć ideę inteligentnego miasta.

To również liczne prezentacje, m.in. tego, jakich sposobów używają cyberprzestępcy by zaatakować nasz smartfon.

Podczas III Forum Bezpieczeństwa Społeczności Lokalnych (23 kwietnia) prelegenci będą się także zastanawiać nad rolą i przyszłością klas o profilu policyjnym. A 24 kwietnia zainteresowani wezmą udział w szkoleniach. Wykładowcy Polskiej Izby Systemów Alarmowych przeprowadzą skrócone zajęcia z wybranych programów kursów. Izba szkoli m.in. kosztorysantów, administratorów, audytorów czy doradców.

Szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na stronie www.securex.pl.

Strażacy w akcji

Nie mniej interesująco zapowiadają się – odbywające się w tym samym czasie – Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2018 (24-26 kwietnia). Poza przestrzenią wystawienniczą, organizatorzy zaplanowali m.in. bezpłatne szkolenie z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych z wykorzystaniem komory ogniowej na paliwo gazowe, jednego z najnowocześniejszych symulatorów pożarów wewnętrznych dostępnych na polskim rynku.

Zainteresowani strażacy w warunkach ekstremalnego gorąca, wysokiej wilgotności i gęstego dymu bezpiecznie będą mogli poćwiczyć z pożarem schodów, kuchni, rozdzielni elektrycznej czy ogniwa fotowoltaicznego.

Podczas SAWO zostaną też rozegrane zawody piłki sikawkowej ¬– Hydroball. To reaktywacja strażackich zawodów popularnych w Polsce lat 20. Zasady są proste: konkurujące ze sobą dwa zastępy za pomocą strumienia wody muszą umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Zapas wody w samochodach gaśniczych jest ograniczony i musi wystarczyć na cały mecz. Finał ostatniego dnia targów.

Warto też zarezerować czas na pokaz ratownictwa chemiczno-ekologicznego przygotowany przez poznańską Komendę Wojewódzką PSP.

Niemałe emocje wzbudzi też na pewno pierwszy robot, który na co dzień służy w Specjalistycznej Grupie Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego „Poznań 6”. Robot IBIS przeznaczony jest do działań pirotechnicznych oraz prowadzenia rozpoznania.

Na targach będą również obecne Fire Girls, modelki współtworzące i promujące kultowe kalendarze poświęcone tematyce strażackiej.

Jednak SAWO to nie tylko zabawa, ale też merytoryka. Targom towarzyszą konferencje i prelekcje, m.in. na temat zagrożeń zawodowych, bezpiecznej pracy z chemikaliami czy na wysokości. Więcej na www.sawo.mtp.pl .

Poleć ten artykuł znajomym:
Udostępnij Tweetnij Wykop