Targi na Medal

Podwójne „tak” dla innowacji

Innowacyjne rozwiązania na rynku energii. Najlepsze produkty zobaczysz w Poznaniu

Autor: Monika Rosmanowska 23 kwietnia 2018

Energetyka słoneczna, wiatrowa, auta z napędem elektrycznym i stacje ładowania. Wystarczy odwiedzić Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER i Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER. Wydarzeniom tym towarzyszą również Targi INSTALACJE.

EXPOPOWER i GREEPOWER od 23 do 26 kwietnia zgromadzą w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich przedstawicieli branży nowoczesnej energetyki, innowacyjności oraz odnawialnych źródeł energii z kraju i zagranicy. INSTALACJE przyciągają dodatkowo profesjonalistów z branży instalacyjnej. W sumie ok. 30 tys. osób z kilkudziesięciu krajów.

Partnerem Strategicznym Targów EXPOPOWER jest ENEA OPERATOR.

Przejażdżka hybrydą

EXPOPOWER i GREENPOWER to dobra okazja by zorientować się w najnowszych trendach związanych z energetyką przemysłową, systemami automatyki, sterowania i instalacji niskiego napięcia oraz energią odnawialną, w tym m.in. słoneczną, wiatrową i wodną.

W halach MTP będzie można zobaczyć m.in. maszyny i urządzenia energetyczne, specjalistyczną aparaturę i pojazdy, a także auta z napędem elektrycznym (tu także możliwa jest jazda próbna), stacje ładowania czy urządzenia i linie technologiczne do produkcji peletu.

Jednym z takich rozwiązań jest stworzona w Polsce infrastruktura parkingowa do inteligentnego ładowania samochodów elektrycznych. System, nagrodzony laurem MTP, czyli Złotym Medalem, wyposażony jest w innowacyjną aplikację pozwalającą na zdalną obsługę ładowania.

Złotym Medalem podczas GREENPOWER wyróżniono również Biogazowy Agregat Kogeneracyjny - EKOGEN™ 30 BIO firmy EPS SYSTEM, System Inteligentnego ładowania samochodów elektrycznych POWER EV® Sp. z o. o. z Wrocławia czy Tracker Fotowoltaniczny marki CORAB z Olsztyna

Laureatów Złotego Medalu spotkamy także podczas EXPOPOWER. Na liście nagrodzonych znalazł się m.in. System automatyki FDIR zintegrowany z systemem SCADA DMS SYNDIS RV, którego twórcą jest Badawczo-Rozwojowa Spółdzielnia Pracy Mikroprocesorowych Systemów Automatyki MIKRONIKA z Poznania.

Podczas targów eksperci zabiorą także głos w dyskusji o przyszłości polskiego sektora energetycznego i jego roli dla polskiej gospodarki.

Dodatkowo liczne konferencje i prelekcje podczas obu wydarzeń pozwolą zdobyć lub uzupełnić wiedzę z zakresu oświetlenia, instalacji, e-mobility, fotowoltaiki i energii jądrowej.

Więcej informacji znajdziemy na stronie www.greenpower.mtp.pl oraz www.expopower.pl .

Forum Innowacyjnej Energetyki

Ważnym wydarzeniem towarzyszącym EXPOPOWER będzie Forum Innowacyjnej Energetyki #EnergInn1.0.

- To wydarzenie wpisujące się w Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie tematyką związaną z przyszłością energetyki polskiej oraz rozwojem innowacyjności i rozwiązań smart w tej gałęzi przemysłu. Będzie ono okazją do merytorycznej dyskusji nad zapisami ustawy o elektromobilności, rozwoju infrastruktury, paliw alternatywnych oraz o społeczno-gospodarczych aspektach strefy czystego transportu – zapowiada Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski.

Forum zaplanowano na dwa dni – 23 i 24 kwietnia. Podczas pierwszego dnia będzie można podyskutować o sposobach na walkę ze smogiem z wykorzystaniem wodoru. Ciekawym tematem do rozmowy będzie również elektromobilność w komunikacji publicznej i wsparcie dla polskiego ciepłownictwa.

Drugi dzień forum to wykorzystanie energii odnawialnej i wykorzystanie innowacyjnych technologii kompozytowych w budownictwie jak i energetyce.

Tajemnice fotowoltaiki

Także organizatorzy, odbywających się co dwa lata, Targów INSTALACJE spodziewają się tysięcy profesjonalistów z aż 46 krajów. To bez wątpienia największe spotkanie branży instalacyjnej w Polsce i Europie Środkowej.

Swoją ofertę zaprezentują czołowi producenci i dostawcy urządzeń, technologii i usług z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacyjnej, wentylacyjnej, chłodniczej, obiektowej i gazowniczej. Nie zabraknie premier i innowacji nagrodzonych Złotym Medalem MTP - wszystkie wyróżnione produkty można znaleźć na stronie www.zlotymedalmtp.pl.)

Zainteresowani nie mogą przegapić finału VI Mistrzostw Polski Instalatorów (25 kwietnia), podczas którego w rożnych konkurencjach zmierzą się najlepsi polscy fachowcy. W eliminacjach, które odbywają się na terenie całego kraju w roku poprzedzającym imprezę podczas tzw. Instalacje on tour, instalatorzy musieli zamontować w wirtualnym domu cały szereg produktów.

Nagrodą główną w konkursie jest samochód dostawczy Citroen Berlingo.

Warto też wpisać w kalendarz spotkania i konferencje na temat aktualnych trendów i wyzwań czekających branżę, w tym m.in. IV Konferencję Rynku Urządzeń Grzewczych, Sanitarnych, Instalacji, Wentylacji i Klimatyzacji; panel ”Standardy jutra w technice grzewczej” czy warsztaty fotowoltaiczne.

Dojazd na targi z najróżniejszych stron Polski zapewnia specjalny autobus. Więcej informacji na www.instalacje.mtp.pl .

Poleć ten artykuł znajomym:
Udostępnij Tweetnij Wykop