Targi na Medal

Podwójne „tak” dla innowacji

Firma spod Poznania podbija świat. EWPA liderem na rynku maszyn budowlanych

Autor: Monika Rosmanowska 18 października 2018

Blisko 30 lat doświadczenia, tysiące sprzedanych urządzeń i tony dostarczonych części. Firma EWPA to jeden z najstarszych i największych dystrybutorów maszyn budowlanych w Polsce. Już 23 października jej produkty będzie można zobaczyć podczas targów Pol-Eco System w Poznaniu.

Firma EWPA powstała w lipcu 1989 roku i od początku działalności znajduje się w rękach rodzinnych

Pierwsze zlecenia zakład realizował w wynajętych pomieszczeniach biurowych w centrum Poznania. Stal zbrojeniowa i używane maszyny budowlane wędrowały do odbiorców w zachodniej części kraju. Zaledwie pięć lat po rozpoczęciu działalności EWPA przeniosła się do własnego zakładu, położonego w Komornikach koło Poznania. Obecna siedziba, zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 i krajowej ”piątki”, zajmuje obszar ponad 15 000 m2. Firma zatrudnia 45 osób, ma swoje oddziały w Szczecinie, Wrocławiu i Gdańsku.

– Dobry produkt, odpowiedni ludzie i niezmienna, uczciwa polityka składa się na nasz sukces. Od lat współpracujemy z renomowanymi markami, takimi jak Case, Terex Ecotec, Merlo czy Kubota, oferując wysokiej jakości maszyny, spełniające oczekiwania najbardziej wymagających klientów, mamy też rozwiniętą sprzedaż części i serwis. Jednak prawdziwą siłą firmy są wysoko wyspecjalizowani, lojalni i zaangażowani ludzie – mówi Szymon Atraszkiewicz, prezes EWPA.

Maszyny budowlane z Polski do USA i Iraku

EWPA na początku swojej działalności zajmowała się sprzedażą sprzętu kompaktowego. Z biegiem lat asortyment urósł do sporych rozmiarów. Dziś w swojej ofercie ma wyspecjalizowane maszyny: żurawie marki Terex-Demag; koparko-ładowarki, koparki, ładowarki spycharki marki Case; urządzenia do segregacji Terex Eecotec; ładowarki teleskopowe Merlo.

EWPA sprzedaje nie tylko w Polsce, ale też eksportuje do krajów Unii Europejskiej, Iraku, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu, Turcji czy Stanów Zjednoczonych.

– W dzisiejszych czasach biznes nie zna granic. Dzięki długoletniej współpracy z dostawcami cieszymy się zaufaniem na rynku międzynarodowym. Co więcej polscy dystrybutorzy stają się coraz bardziej konkurencyjni i zagraniczni klienci chętnie korzystają z ich usług – zwraca uwagę prezes Atraszkiewicz.

EWPA w swej ofercie posiada również serwis, a także części zamienne oraz zamienniki do maszyn budowlanych, m.in. Case-New Holland, Terex, Merlo, Gehl, Kubota, Honda.

EWPA na targach z premierem Morawieckim

Z nowoczesnymi produktami, ale też samą firmą EWPA będzie się można bliżej poznać podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Pol-Eco System, które rozpoczynają się w Poznaniu już 23 października. To największe spotkanie specjalistów związanych z ochroną środowiska w Polsce.

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich gościć będą przedstawiciele firm z całego świata, w tym z sektora gospodarki komunalnej, wodno-ściekowego, energetyki i ciepłownictwa, OZE, budownictwa, ale też samorządowcy, pracownicy uczelni i instytutów naukowo-badawczych, parków naukowo-technologicznych, projektanci, architekci, rolnicy. Wszyscy, dla których ochrona środowiska i zrównoważony rozwój to podstawa.

Wydarzenie jest o tyle szczególne, że tegoroczne targi zainauguruje premier Mateusz Morawiecki.

Podczas wydarzenia zaplanowano specjalną przestrzeń interaktywno-edukacyjną, w której eksperci podpowiedzą przedsiębiorcom, jak firmy mogą być bardziej ekologiczne , co przełoży się na ich wynik ekonomiczny.

Tradycyjnie już Międzynarodowe Targi Poznańskie nagrodzą najbardziej innowacyjne produkty najwyższej jakości prestiżowym Złotym Medalem MTP.

Swoje typu wybrali już eksperci. Teraz na najlepszy produkt będą też mogli zagłosować konsumenci¬ –w specjalnych strefach wyznaczonych na terenie targów lub na stronie www.zlotymedalmtp.pl .

Największe spotkanie ekspertów z branży

Targi Pol-Eco System to również prelekcje i warsztaty. W EkoStrefie eksperci będą dyskutować m.in. o problemach środowiska w realizacji strategii odpowiedzialnego rozwoju, gospodarce wodno-ściekowej w kontekście m.in. budowy miejskich oczyszczalni i kanalizacji, poprawie jakości powietrza, budownictwie drewnianym jako szansie na nowoczesne i ekologiczne budownictwo czy gospodarce w obiegu zamkniętym.

Tu także zostaną podpisane kolejne umowy z beneficjentami Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Minister środowiska wręczy natomiast nagrody w konkursie Produkt w obiegu, w którym wyróżni najlepsze pomysły producentów, projektantów, dystrybutorów i usługodawców na ponowne wykorzystanie produktów codziennego użytku.

W EkoStrefie będzie też można przetestować samochody elektryczne i hybrydowe typu plug-in.

Wydarzenie potrwa od 23 do 25 października. Więcej informacji o tym, co się wydarzy podczas tych trzech dni można znaleźć na stronie www.polecosystem.pl .

Poleć ten artykuł znajomym:
Udostępnij Tweetnij Wykop