Targi na Medal

Podwójne „tak” dla innowacji

Cyfrowa rewolucja telewizyjna. Największe spotkanie specjalistów z branży

Autor: Monika Rosmanowska 23 kwietnia 2018

Najnowsze rozwiązania związane z cyfrową telewizją czy radiem. Premiery produktów nagrodzonych Złotym Medalem. Poznańskie Media Expo to spotkanie specjalistów jak i pasjonatów zainteresowanych technologicznymi nowinkami w branży medialnej.

Poznańskie Media Expo, które zaplanowano pomiędzy 23 a 26 kwietnia to miejsce rozmów instalatorów, firm i użytkowników zajmujących się szeroko rozumianą techniką telewizyjną, poszukujących szerokiego wyboru części i akcesoriów wykorzystujących najbardziej zaawansowane technologie.

To także miejsce, gdzie przedstawiciele spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych i hotelarze znajdą rozwiązania dla instalacji zbiorczych w budynkach, a deweloperzy odpowiedzi na zagadnienia związane z Rozporządzeniem Budynkowym, które każdemu mieszkańcowi zapewnia prawo do swobodnego wyboru szybkiego internetu, telewizji kablowej, naziemnej telewizji cyfrowej DVB - T i programów nadawanych drogą satelitarną.

Media Expo to wreszcie idealna przestrzeń dla pasjonatów, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej od urzędników odpowiedzialnych za cyfryzację kraju, a także szukają urządzeń i nowych technologii telewizyjnych.

Najnowsze urządzenia do odbioru telewizji cyfrowej

Podczas Media Expo nie zabraknie produktowych premier, a także innowacyjnych rozwiązań, nagrodzonych Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich.

To prestiżowe wyróżnienie zdobyła antena GALA30 do odbioru sygnału telewizji DVB-T w paśmie VHF/UHF ze wszystkich dostępnych multipleksów. Kompaktowa i lekka może być montowana na samochodach, ciężarówkach, kempingach, a nawet… łodziach. Sygnał telewizyjny możemy spokojnie odbierać podczas jazdy samochodem czy w trakcie rejsu.

Wśród nagrodzonych jest też odbiornik naziemnej telewizji cyfrowej ”COMSAT TE 1060HD” - niewielki, a obsługujący najróżniejsze formaty (filmowe, muzyczne, fotograficzne), także zapisane na USB czy dyskach zewnętrznych.

Zainteresowanie zwiedzających może również wzbudzić zestaw internetu domowego, zapewniający dostęp do szerokopasmowego internetu LTE w lokalizacjach, w których do tej pory nie było to możliwe i obsługujący prędkość aż do 300Mb/s. Na polskim rynku nie było dotychczas podobnego urządzenia.

Jak budować nowoczesne instalacje teletechniczne

Tylko w Poznaniu można też zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w branży instalacji teletechnicznych w budynkach. Na coraz bardziej popularny monitoring eksperci spojrzą nie tylko pod kątem projektowania i montażu, ale też przepisów Rozporządzenia Budynkowego. Bo choć nowe prawo obowiązuje od pięciu lat, to projektowanie, wykonywanie i odbiór instalacji telekomunikacyjnych wciąż nastręcza sporych problemów.

Eksperci przekonują, że wbrew obawom inwestorów, montaż instalacji teletechnicznej nie zwiększa w znaczny sposób kosztów inwestycji. Swoje wątpliwości zainteresowani mogą rozwiać już 23 kwietnia podczas szkolenia „Nowoczesne instalacje teletechniczne w budynkach wielorodzinnych – 5 lat Rozporządzenia Budynkowego”, prowadzonego przez współautorów przepisów.

Wystawa Poznań Media Expo jest częścią Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX 2018, które trwają od 23 do 26 kwietnia. Więcej informacji na www.securex.pl.

Poleć ten artykuł znajomym:
Udostępnij Tweetnij Wykop